Datacenter

TierTier 3 seviyesinde sürekliliğin standart olduğu bir veri merkezi ile çalışmak istermisiniz?
Datafon, 2003"den bu güne Veri Merkezi anlayışını değiştirdi, sektöre ilham verdi. Gelin birlikte inceleyelim. 

Alt Yapı

Veri Merkezi Alanı

100M² aktif, 400M² arttırılabilir, 4 katlı Veri merkezi alanımız ile 120 kabin - 2000 Sunucu kapasitesine sahip veri merkezi alanımızda ihtiyaca özel kabin alanları oluşturabiliyor, şifreli kabinler ve fiziksel muhafazalı odalar tahsis edebiliyoruz. Böylelikle size özel alanlar tahsis edebiliyor, tahsis edilen kapalı alanlara ulaştırdığınız özelleştirilebilir enerji-iklimlendirme-veri hatlarımız sayesinde kendi Tier ve ISO sertifikalarınıza sahip olabiliyorsunuz.

Daha Fazla Detay
İnternet Erişimi

3 Rotalı İnternet Erişimi

Hizmet kalitemizin bel kemiğini oluşturan Network omurgamız 2 ayrı servis sağlayıcı ile 3 ayrı rotadan internet erişimi sağlar. Temel internet erişim noktamız İstanbul Anadolu Yakası ana dağıtım pop noktası olan TürkTelekom Acıbadem pool"undan sağlanan erişimi yanında Superonline üzerinden gelen ikinci bir bağlantı ile yedeklenir. Gelen her iki fiber hattı da ayrı kazılar ile ayrı güzergahlar üzerinden tahsis edilmiştir. Bu yedekli bağlantının yanında olası bir felaket senaryosunda devreye alınmak üzere kullanıma hazır halde bulundurulan 100Mbps kapasiteli kablosuz erişim hattı ile tam yedeklilik sağlanır.

Daha Fazla Detay
Enerji

Tier3 Seviyesinde Enerji Alt Yapısı

Tüm veri merkezi bölümlerini besleyen 80kw kapasiteli enerji alt yapısı, sokak şebekelerine girmeden doğrudan müstakil enerji hattı ile iletilmekte, bölgesel enerji çalışmalarından etkilenmeyen trafolar üzerinden ulaştırılmaktadır. Olası enerji kesintisi durumunda aktif güçte 75kw kapasiteye sahip Jeneratör ile beslenen enerji alt yapımız, şehir şebekesi hattı ile aynı enerji hattı üzerinden değil doğrudan veri merkezine iletim sağlayan müstakil enerji hattı ile hem enerji kesintisi durumunda devreye girebilir, hem de lokal enerji nakil hatlarındaki bakım ve onarım çalışmaarında Tier3 seviyesinde yedeklilik sağlayabilir şekilde tasarlanmıştır.

Daha Fazla Detay
Enerji

Tier3 Seviyesinde İklimlendirme ve Yüksek Enerji Verimliliği

İklimlendirme alt yapımız 3 rotalı, birbiri ile yedekli ve eş zamanlı çalışabilme yeteneğiyle tüm diğer evrelerdeki soluksuz çalışma prensibine paralel olarak tasarlanmıştır. Her bir kabin alanı koridorlar halinde yerleştirilmiş ve soğuk/sıcak hava alanları izole edilmiştir. Üretilen soğuk hava merkezi bir noktadan yükseltilmiş zemin altına nakledilerek ihtiyaca göre debi ayarı yapılarak mazgallar aracılığıyla kabinlerin önünden sunuculara ulaştırılır. Kabinlerin arka bölümleri sıcak hava koridoru olarak tasarlanmıştır ve oluşan sıcak hava kütlesi iklimlendirilecek alana nakledilir.

Daha Fazla Detay