Performans Garantili Sunucular
Yeni Nesil INTEL - ZEN - EPYC İşlemcilerle Yüksek Performans
SSD Sunucularla Yüksek Veri Erişim Hızı
100Mbps Trafik Limitsiz İnternet Erişimi
Sunucular
Cloud 1
265 Kdv Dahil
İndirim Seçenekleri 265 x 1 Ay 212 x 12 Ay
Benchmark Garantisi 1 Core Cpu 1GB Ram 15GB SSD 100Mbps İnternet Erişimi
(100GB AKK)
DirectAdmin Kontrol Paneli
Cloud 2
465 Kdv Dahil
İndirim Seçenekleri 465 x 1 Ay 372 x 12 Ay
Benchmark Garantisi 1 Core Cpu 2GB Ram 30GB SSD 100Mbps İnternet Erişimi
(100GB AKK)
DirectAdmin Kontrol Paneli
Cloud 3
775 Kdv Dahil
İndirim Seçenekleri 775 x 1 Ay 620 x 12 Ay
Benchmark Garantisi 2 Core Cpu 4GB Ram 60GB SSD 100Mbps İnternet Erişimi
(Limitsiz Trafik)
DirectAdmin Kontrol Paneli
Cloud 4
1,095 Kdv Dahil
İndirim Seçenekleri 1,095 x 1 Ay 876 x 12 Ay
Benchmark Garantisi 3 Core Cpu 6GB Ram 90GB SSD 100Mbps İnternet Erişimi
(Limtisiz Trafik)
DirectAdmin Kontrol Paneli
Tüm Sunucu Paketlerini Görüntüle
100Mbps İnternet Erişimi Limitsiz Trafik Performans Garantisi
Sunucu
Paket
İşlemci
Ram
Hdd
Fiyat
Satın Al
Bulut Sunucu
Cloud 1
1 Core (3GHz)
1 GB
Satın Al
Bulut Sunucu
Cloud 2
1 Core (3GHz)
2 GB
Satın Al
Bulut Sunucu
Cloud 3
2 Core (3GHz)
4 GB
Satın Al
Bulut Sunucu
Cloud 4
3 Core (3GHz)
6 GB
Satın Al
Fiziki Sunucu
DC-R8
Intel I5 (4 Core)
8 GB
Satın Al
Fiziki Sunucu
DC-R16E
Intel I5 (4 Core)
16 GB
Satın Al
Fiziki Sunucu
DC-R16
Intel I7 (8 Core)
16 GB
Satın Al
Fiziki Sunucu
DC-R32
Intel I7 (8 Core)
32 GB
Satın Al
Fiziki Sunucu
DC-R64
Intel I7 (16 Core)
64 GB
Satın Al

 


Cloud Sunucu

Cloud Sunucu; sanal alt yapı, gerçek performans için ideal çözümdür.  İhtiyacınız olandan daha fazlası ile maliyetlerinizi yükseltmeyin, ihtiyacınızın tam karşılığı olacak Cloud sunucunuzu seçin, iş yükünüzü izleyin, ihtiyacınız artarsa bir üst pakete geçin.

Cloud mimarisi ön görülmesi güç ihtiyaçlarınıza, ihtiyacınız kadar kaynak ayırarak optimum maliyetlerle ihtiyacınızın olan performans değerlerini sağlar. İhtiyacınız artarsa sunucunuzun gücünü arttırır, ihtiyacınız olmayan kaynaklar için yüksek maliyetlere katlanmanıza gerek kalmaz. Üstelik daha güvenli, daha az riskli ve çok daha kolay.

Neden Cloud?

Çünkü Cloud, baremetal sistemlerdeki kaçınılmaz riskleri ortadan kaldırır ve iş sürekliliğinizi arttırır. Verileriniz dosya/klasör seviyesinde değil disk yüzeyindeki veriler üzerinden alınır ve imaj biçiminde korur. Böylece kusursuz yedeklilik sağlayarak verilerinizi güvende tutar. Tahsis edilen işlemci, ram ve harddisk kaynaklarını dinamik olarak tanımlar ve artan ihtiyaçlarınıza paralel olarak artı kapasite tanımlama imkanı sağlar. Kısacası; Cloud Sunucu, sunucu teknolojilerindeki en efektif çözümdür.

Baremetal Sunucudan Ne Farkı Var?

Kullanım ve iş yönetimi açısından fiziksel (baremetal) sunuculardan bir farkı yoktur. Cloud mimarisi, sunucu kaynaklarının işlemci ve ram kaynaklarını birim bazında kullanmaya imkan tanıyan bir yazılım mimarisidir. Cloud mimarisi ile oluşturulan sunucuların kullanımında ve işletim sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz çalışmalarda bir fark söz konusu değildir. Bunun yanında baremetal sistemlerde ortaya çıkması muhtemel sorunları ortadan kaldıran mimari yapısı ile hissetmediğiniz pek çok avantajı da beraberinde getirir.

Yedekli Donanım ve Sıfır Arıza

Cloud alt yapısı birden çok sunucu üzerine inşa edilir ve iş yükünü omuzlayan sunucular birbirleri arasında dinamik iş yükü paylaşımı gerçekleştirir. İş yükünü taşıyan sunuculardan birinde ortaya çıkması muhtemel bir arıza halinde, üzerinde iş yükü bulunmayan ve hazır halde bulundurduğumuz sunucu devreye girerek arızanın meydana geldiği sunucudaki iş yükünü üzerine alır ve kesintiye yol açmadan çalışmaya devam eder.

Veri Yedekliliği ve Felaket Kurtarma

Cloud mimarisinin en önemli avantajlarından biri de veri güvenliğidir. Verileriniz işletim sistemi çökmeleri, kernel hataları, yanlış yapılan işlemler neticesinde silinme ya da virüs gibi operasyonel hatalar nedeniyle kaybolabilir. Cloud Sunucu sistemleri, üzerinde çalıştıkları mimari sayesinde verilerinize imaj seviyesinde ulaşır. Günlük olarak, imaj biçiminde alınan yedekler olası felaket senaryolarında kullanılmak üzere hazırda bulundurulur. Yaşayabileceğiniz en kötü senaryoda bile bir önceki günün yedeğini kullanabilir, dilerseniz anlık yedekleme gibi ek çözümlerden de faydalanabilirsiniz.

 

Daha Düşük Lisans Ücretleri

Pek çok 3Party yazılım cloud sunucu sistemleri için özel paketler sunarlar. Gerek işletim sistemi, gerek kontrol panelleri, gerek veritabanı sunucuları, üzerinde taşıyacakları iş yüküne göre lisans ve fiyat politikaları uygularlar. Cloud sunucularda, yalnızca ihtiyaç duyduğunuz işlemci ve ram kaynaklarına sahip olduğunuz için doğrudan kullandığınız kaynaklar üzerinden lisanslama yapabilirsiniz. Üstelik sunucunuzun cloud alt yapısına sahip olması bile aynı core ve ram değerlerine sahip fiziksel bir sunucudan daha düşük lisans opsiyonlarından faydalanmanızı sağlayabilir. Cloud sunucular, iş yüküne ve üzerinde çalışacak yazılım çözümüne bağlı olarak ortalama %50 oranında bir lisans avantajı elde eder.


Cloud Sunucu çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, ihtiyaçlarınızı birlikte tespit etmek ve size uygun sunucu paketini tercih etmenize yardımcı olabilmemiz için bize ulaşın.