Microsoft Outlook 2003 E-posta Ayarları

Microsoft Outlook 2003 İle E-Posta Hesabının Kurulumu ve Ayarlanması

Microsoft Outlook 2003 kullanıyorsanız 6 adımda E-Posta adresinizi bilgisayarınıza tanımlayabilirsiniz. Bu ayarları yapmadan önce bilgisayarınızın İnternet Bağlantısının çalıştığından emin olunuz.
Not: Bu makalede Outlook 2003 Türkçe Sürümü denenerek hazırlanmıştır. İngilizce ve diğer dillerdeki sürümlerinde görsel arayüz aynı olmakla beraber menü açıklamaları farklılık gösterebilir.

1. AdımOutlook menülerinden Araçlar > E-Posta Hesapları Bölümüne giriniz.


2. AdımKarşınıza gelecek olan ekrandan hesaplarınızı düzenleyeceğiniz alana girmek için "Var olan e-posta hesabını görüntüle" seçeneğini seçiniz. Yeni E-Posta hesabı ekle menüsünü seçmeyiniz.


3. Adım

Karşınıza gelen ekran, Outlook"unuza tanıtılan E-Posta hesaplarını görüntüler. Daha önce bilgisayarınıza yanlış tanıtılmış bir eposta hesabı bulunuyor ise hesabı seçerek sağ taraftan "Kaldır" butonuna tıklayınız. Eklenmiş bir hesap yoksa, yeni bir hesap oluşturmak için "Ekle" butonuna tıklayınız.


4. AdımKarşınıza gelecek olan menüden "Pop3" öğesini seçin ve İleri butonuna tıklayınız.


5. AdımBelirtilen alanları yukarıdaki resimde görüldüğü gibi doldururarak "Diğer ayarlar" bölümüne tıklayınız.


6. AdımDiğer Ayarlar menüsüne girdiğinizde, üstteki sekmelerden "Giden Sunucusu" bölümüne girerek "Giden Sunucum SMTP için Kimlik doğrulaması gerektiriyor" seçeneğini işaretleyip "Oturum Açılırken Kullanılacak" seçeneğini seçerek Eposta adresiniz ve şifrenizi belirtildiği şekilde giriniz ve "Parolayı anımsa" seçeneğini tıklayınız.


Karşınızdaki ekranı "Tamam" tuşuna tıklayarak kapatıp ayar penceresini "İleri" tuşuna tıklayarak geçebilirsiniz. Bu işlemlerin sonunda E-Posta adresiniz Outlook"unuza ayarlanmış olacaktır.